See ei ole Turkish Airlinesi poolt kinnimakstud reklaam, see on meie hea kogemuse jagamine

Kindlasti olete märganud, et järjest enam saab oma pikamaareise alustada Tallinnast. Seda tänu Turkish Airlines’ile, mis pakub palju jätkulennuvõimalusi Istanbuli uhiuuest Havalimani lennujaamast, mis ehitati asendamaks Atatürki lennujaama ning mis alustas sellega täielikult alates 6. aprillist 2019. aastal.

Kujutage ette, te lendate Tallinnast Istanbuli (lennu broneerite ikka Tallinnast oma soovitud sihtkohta) ning sealt saate juba edasi lennata 121 erinevasse riiki. Loetelu sihtkohtadest võite leida SIIT, aga ka Turkish Airlines’i kodulehelt (mis ei ole väga mugav hea pildi saamiseks). Mõnikord tuleb küll öö Istanbulis veeta, aga ka see on omaette tore.

Turkish Airlines’i Lennukid on puhtad ja korralikud, teenindus fantastiline, toidud väga väga väga maitsvad (tõesti!) ning ka economy klassis on jalaruumi täiesti mõistlikult (vähemalt 180cm’sele isikule, pikemad inimesed peavad enda eest rääkima..). Pikamaa lendude meelelahutus on võrdlemisi hea, sisaldades uusi välismaa ja ka Türgi filme, telesarju ning muidugi ka mänge. Kasutada saab ka wifit, kuid selleks pead olema vähemalt Miles&Smiles Elite liige, muidu pead maksma ~10 dollarit tunnis või ~15 dollarit 24 tunni eest.

Mida kahe lennu vahel teha?

1. Mine linnaekskursioonile!

Kui lendude vaheline aeg Istanbulis jääb 6-24 tunni vahele, siis saad tasuta minna linnaekskursioonile Turkish Airlines’i Touristanbul teenuse kaudu. Teenuse saab omale ette broneerida (sest nagunii sa tead, et sul jääb lendude vahele pikk aeg), aga saab ka lennujaamas vastavas kioskis mõne grupiga liituda. Selleks tuleb lihtsalt turvaalast välja minna, paremale hoida ning otsida üles „Hotel desk“.

2. Ööbi tasuta hotellis!

Samas Hotel Deskis saab ka tasuta hotellitoa, kui sinu Turkish Airlines’i väljastpoolt Türgit saabunud lennu ja Türgist välja lendava jätkulennu vahele jääb vähemalt 12 tundi (economy klass) või 9 tundi (äriklass). Kui valite hotellitoa, siis kahjuks linnaekskursiooni enam valida ei saa, saate kasutada ainult ühte Turkish Airlines’i poolt pakutavat lendude vahelise aja sisustamise teenust.

Meie kogemus hotellitoaga oli võrdlemisi hea! Meid viidi Green Park Taksim hotelli, mis asus Istanbuli kesklinnast põhja pool. Hotelli ümbruses olid kenad tänavad, kus oli jalutamist küll, ning mille lähedusest sai ühistranspordiga minnes 15 minutiga kesklinna. Ainus mitte nii positiivne kogemust hotelliga oli see, et transfeeri ootasime lennujaamas seni, kuni grupp täis sai ning hotellis ootasime grupiviisiliselt ka seda, kui meid tubadesse jaotati. Veidi jäi selline karja taltsutamise mekk juurde kogemusele. Ja hotellis anti meile ka hommikuse transfeeri aeg sõltuvalt sellest kellel lend varem läks, niisiis pidime kell 4 öösel juba uuesti bussi peale mina, et kella kaheksast lennuki peale minna (aga see polnud väga hull variant).

Hotellist veel, et õhtusöögi vahemik oli kaks tundi (19-21, kui ma õigesti mäletan), aga et toidud olid kõik välja pandud juba kella 19ks, mis tähendas, et kui me pool üheksa sööma läksime, siis sõime külma kana külma riisi ja külma kartuliga. Hommikusööki nii varase transfeeri puhul meile ei pakutudki.

Kuidas lennujaamast linna saab?

1. Transfeer:

Kui kasutad Turkish Airlines’i linnaekskursiooni või hotelliööd, siis viiakse sind ise linna ja tuuakse tagasi. Kui sa mingil põhjusel ei sobi tasuta öö saajaks, siis võib-olla oled ise broneerinud omale hotellitoa ja hotell pakub transfeeri?

2. Lähed ise:

Kui Atatürki lennujaamast sai kenasti metrooga linna sõita (läks kuskil 35 minutit), siis Havalimani lennujaamast linna saamine ei ole sugugi nii kerge. Linna ja lennujaama vahel puudub metrooühendus ning autoga sõidab linna sõltuvalt kellaajast 45 minutit kuni 1,5 tundi (vastavalt siis öösel kell neli ja õhtul kell 5). Lennujaamast on võimalik linna minna ka takso või bussiga. Erinevaid bussiliine Istanbuli uue lennujaama ja Istanbuli erinevate sihtkohtade vahel on 23. Tulevikus on aga planeeritud korralik raudteeühendus linna ja lennujaama vahele, niiet alguse asi, elame üle (kui tahame).

Lennumiile kogud?

Turkish Airlines on hea lennufirma ka neile, kes reisivad tihemini ning koguvad lennumiile. Turkish Airlines kuulub Star Alliance gruppi ning iga selle grupi lennufirmaga lennates saate lennumiilid koguda Turkishi lennumiilide kontole (või ka vastupidi, lennates Turkishiga kogute punktid näiteks Lufthansa kontole.. oma valik).

Selleks, et palju lennumiile koguda, tasub internetis korralik uurimistöö ette ära teha, et oleks selge millise konto peale punkte koguda soovite ning milliste muude teenustega te sinna punkte koguda saaksite. Näiteks Turkish Airlines’i puhul saate punkte koguda ka lennufirma partnerite juures osteldes, autot rentides, hotellis ööbides, terviseteenuseid tarbides, ennast kindlustades ja krediitkaarte kasutades. Täieliku nimekirja saate SIIT.

Kus broneerida ning kuidas lennufirmaga suhelda?

Lõpetuseks siis nii palju, et kui huvi reisimise vastu on suur, siis tasub Turkish Airlines’il kindlasti silm peal hoida. Nad pakuvad regulaarselt sooduslende sügis-talvisele hooajale ning kui otse lennufirma kodulehelt omale lend broneerida, siis saate ka täieliku garantii ja meelerahu, et kõik sujub, isegi, kui peaks mõni viperus lennuplaanidesse sisse tulema. Erinevate vahendajate käest broneerides peate hiljem asju läbi vahendajate ajama ning see võib kulukaks minna. Lennufirma enda käest ostes maksate võib-olla paarkümmend eurot rohkem edasi-tagasi lennu eest (sõltuvalt sihtkohast ja pakkumisest, võid ka odavamalt saada, kontrolli alati Skyscanner.com lehel üle!), aga saate suhelda otse nendega ning neil on ka Tallinna lennujaamas boks olemas, kuhu saate helistada ja teiega tegeletakse eesti keeles (number on 623 11 11 ning helistada saate E ja R 09-18; T,K, N ja P 09-17).

Ning pea meeles, kui pakkumine on hea, siis võib alati lennata ka Riiast, Helsingist või Stockholmist (ja kasutage reisikindlustust)!